Plzeňskou MHD postihl velký výpadek! Jízdenky nešlo zaplatit kartou

13.1.2022
Andrea Jančová

S velkými technickými problémy se od dnešního rána potýkaly plzeňské městské dopravní podniky. Podle informací Našeho regionu – od čtvrtečního rána nefungovalo ve vozech MHD odbavení bezkontaktní bankovní kartou. Technické problémy se nahodile vyskytly již ve středu, dnes těsně před 15 hodinou se problém podařilo odstranit. 

Cestující mohou využít k nákupu jízdenky aplikaci Virtuální karta, SMS jízdenku nebo standardní papírové jízdné. Nákup jízdenky byl možný také pomocí elektronické peněženky na Plzeňské kartě.

„Na odstranění problémů intenzivně pracujeme. Jelikož není chyba na straně naší společnosti, ale dodavatelů systému, nedokážeme v současné době říci, kdy se systém podaří zprovoznit,“ potvrdil po ránu René Vávro, tiskový mluvčí dopravních podniků a doplňuje: „Validace transakcí na Plzeňskou kartu funguje bez problémů. Cestujícím se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.“

Podle informací Našeho regionu o této situaci věděli také revizoři, kteří cestující informovali o dalších možnost zakoupení jízdenky. Aktuálně už všechno funguje, tak jak má a jízdenky je možné platit kartou.

Zdroj : vz

 


Témata:

Nepřehlédněte