Plzeňský magistrát se pyšní titulem Přívětivý úřad roku Plzeňského kraje

22.11.2021
Andrea Jančová

Velmi prestižním titulem se chlubí Magistrát města Plzně. Obhájil totiž už pošesté prvenství v soutěži Ministerstva vnitra České republiky Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností Plzeňského kraje.

Města, která jsou oceněna, tedy mohou být právem považována za nejpřívětivější právě pro přístup nad zvyšováním kvality poskytovaných služeb. „Moc mě těší, že město Plzeň uspělo v soutěži, v níž se hodnotí otevřenost a přívětivost městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám, poskytování nadstandardních služeb či obvyklých služeb v nadstandardní kvalitě,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Tím dobrým příkladem bylo v rámci loňské covidové vlny, zřízení testovacího místa pro zaměstnance kritické městské infrastruktury, tedy úřadů, které poskytují přímé služby veřejnosti, jako je například agenda občanských průkazů, cestovních dokladů nebo dopravně správní agenda. Možnost provádět dobrovolné orientační testování na onemocnění covid-19 bylo zavedeno už v říjnu minulého roku. Vyčlenili jsme na to vhodné prostory, zřídili i takzvané drive-in odběrové místo, zakoupili jsme přístroj na vyhodnocování, zajistili zdravotnické pracovníky a vyvinuli jsme objednávací aplikaci. Výsledky byly oznamovány do 15 minut,“ vysvětlil ředitel Úřadu správních agend Petr Triner, který se za Magistrát města Plzně zúčastnil slavnostního vyhlášení výsledků soutěže. Konalo se v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Soutěž Přívětivý úřad se konala již pošesté, Magistrát města Plzně tedy uspěl v každém jejím ročníku.

Zdroj :vz / TZ MMPNepřehlédněte