Po covidové pauze se do Olomouce vrací silvestrovský ohňostroj

25.11.2022
Simona Knotková

Večerní oblohu nad Olomoucí a Prostějovem na přelomu roku opět ozáří silvestrovský ohňostroj. Bude to po dvouleté pauze způsobené epidemií koronaviru. Například prostějovská radnice za ohňostroj zaplatí 290 000 korun.

V Olomouci ohňostroj odpálí v neděli 1. ledna v 18:00 v areálu Korunní pevnůstky. Mluvčí radnice Radka Štědrá řekla, že radní zvažovali také možnost uspořádat světelnou show s drony či videomapping, nakonec se přiklonili k ohňostroji. Náklady na novoroční ohňostroj budou v Olomouci podle Štědré do 100 000 korun. Ohňostroj v předchozích letech do centra Olomouce každoročně přilákal tisíce lidí.

Silvestrovský ohňostroj bude v Prostějově k vidění v sobotu 31. prosince v 20:00. Rachejtle mají na večerní obloze vytvářet pestrobarevné obrazce 15 minut. Město se s firmou Pyro&Art domluvilo na scénáři silvestrovského ohňostroje. „Půjde o show kombinující hudbu, mluvené slovo a pyrotechnické efekty. Hlavním motivem ohňostroje je příchod Pernštejnů do Prostějova,“ sdělila primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS).

Ohňostroj bude odpálen z náměstí T.G. Masaryka. Část náměstí před radnicí kvůli tomu bude uzavřená. Sokolová upozornila na to, že vstup na centrální náměstí bude v sobotu 31. prosince od 19:30 umožněn pouze ulicemi Kramářská, Kostelní nebo ze spodní části nám. T. G. Masaryka, tedy od nákupního centra Zlatá brána.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte