Po koronaviru se vrací do českobudějovických ulic Majáles

20.5.2022
Jiří Bydžovský

Po dvou letech se do českobudějovických ulic vrátí studentský festival Majáles, který patří mezi největší v republice. Polední dva ročníky výrazně ovlivnila situace kolem koronaviru, která řadu aktivit spojených s akcí neumožnila. Majáles začne v neděli a vyvrcholí v pátek 27. května.

„Moc nás těší, že se po dvou letech můžeme vrátit do ulic v plné síle a nemusíme program přesouvat do virtuálního prostoru. I dva předchozí ročníky byly přes řadu omezení organizačně hodně náročné, ale letos z toho všeho můžeme mít větší potěšení a radost,“ řekla za organizátory Jarmila Kytlicová.

Multižánrový festival nabídne 95 bodů programu, z nichž nejvíce tvoří různá hudební vystoupení. Ze zahraničních interpretů se představí například rakouská kapela Siamese Elephants či Thirsty Eyes nebo dva angličtí grimoví rappeři Kamakaze a Snowy. Českou scénu zastupují Josefina Dusk nebo mladá zpěvačka Tea Sofia.

Pořadatelé připravili také třeba divadelní představení pro děti. „Budějovický Majáles je festival pro veškeré věkové kategorie a zabaví se zde i ti nejmenší. Děti mohou rozvíjet svou kreativitu na kurzu Malí architekti od Petra Jakšíka nebo zhlédnout film Putování papírového draka,“ uvedla ředitelka festivalu Bianka Machová.

Kromě toho mohou lidé využít aktivní části programu. Jde například o jógu, bojové umění, nebo cyklistický freestyle. Vrcholem Majálesu bude tradičně páteční průvod městem a volba studentského krále, o což soutěží zástupci všech škol po celý týden.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte