Po rekonstrukci se dětem opět otevřela školka Řásnovka 2

10.4.2022
Renata Říhová

Nejmenší, ještě ani ne tříletí předškoláčci z Mateřské školy Řásnovka 2 se mohou od 1. března radovat z nově krásně zrekonstruované budovy své školky. Náročnými opravami prošly interiéry, kuchyně i technické zázemí v suterénu. Prostředí je zde tak nyní podstatně pestřejší, přátelštější a samozřejmě modernější. Nejvýznamnějším výsledkem rekonstrukce je pak navýšení kapacity školky o dvě další třídy.

Rekonstrukce probíhala v celé budově, od půdních prostor až po sklep. V půdní části došlo primárně k úpravám vzduchotechniky a rozvodů vody či plynu. Veškeré technické zázemí je od nynějška modernější a také výkonnější. Ve druhém podlaží mateřské školy byla přebudována stará nevyužitá prádelna na jídelnu spojenou s venkovní terasou, která se bude moci využívat za hezkého počasí. Změnila také dispozice jednotlivých místností. Nově jsou tu k dispozici dvě oddělené místnosti pro výuku namísto původní jedné, včetně přilehlých sociálních zařízení.

Podobnými dispozičními úpravami prošlo i první podlaží. Také zde vznikla z jednoho oddělení dvě. Bylo zmodernizováno i zázemí oddělené kuchyně. Zcela novou dimenzi získal suterén, kde se nachází solná jeskyně a také relaxační místnost či tělocvična. V oddělených prostorech od nynějška fungují prádelna a strojovna vzduchotechniky.

V zahradě školky dojde k terénním úpravám a nové výsadbě zeleně. Obnoveny budou také herní prvky. Děti zde najdou řadu nových atrakcí včetně zahradního altánu. To vše bude doplněno dalšími drobnými prvky, jako jsou ekokoutek, mlžítko nebo například pítko. Chybět nebudou ani oblíbené pískoviště a záhony.

Místostarostka první městské části Eva Špačková neskrývala při slavnostním otevření radost z toho, že je školka znovu otevřena. „Musím poděkovat všem: panu architektu Karáskovi za projekt, stavební firmě Vistoria i oddělení investic úřadu, kteří se do projektu zapojili. Z výsledku jsem opravdu nadšená a doufám, že neméně šťastné jsou také místní děti. Musím rovněž poděkovat rodičům za trpělivost po dobu rekonstrukce, neboť stavba se potýkala s překážkami, které se objevovaly až v průběhu rekonstrukce. Věřím, že i oni se nyní radují z toho, v jakém prostředí budou jejich ratolesti trávit svá předškolní léta,“ prohlásila Eva Špačková (ODS).

Spolu s ní přivítal rodiče a děti v novém prostředí mateřské školy Řásnovka 2 i starosta Petr Hejma. „Děti z Prahy 1 mají skutečně krásné prostředí ve svých školách a školkách. Právě dokončená rekonstrukce MŠ Řásnovka je dalším dílkem v naší cestě za moderním zázemím v našich vzdělávacích institucích,“ vyzdvihl Petr Hejma (STAN).

Zdroj: MČ Praha 1


Témata:

Nepřehlédněte