Po roce si mohli znovu nejmladší Brňáčci užít mikulášskou tramvaj

5.12.2021
Redakce

Po roční odmlce přijela na Komenského náměstí v Brně opět mikulášská tramvaj. Dopravní podnik tentokrát vypravil ze sbírky historických vozidel typ T2, v níž na děti čekali Mikuláš, anděl a čert. Stejně jako v předchozích letech děti dostaly od Mikuláše něco dobrého, když řekly básničku, nebo zazpívaly písničku. Jen pro rodiče nebylo kvůli epidemii nachystané svařené víno či punč, sdělila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Mikulášská tramvaj přijela po dvou letech, loni ji kvůli epidemii covidu dopravní podnik raději zrušil. Historickým centrem jezdila ještě druhá historická tramvaj. „Z náměstí Svobody přivážela na Komenského náměstí děti s rodiči další tramvaj přezdívaná Dřevák,“ doplnila Tomaštíková. Pro zážitek a dobrotu si dnes přišly desítky dětí s rodiči.

Dopravní podnik využívá své historické vozy k různým akcím. V prosinci jezdí centrem Brna také vánoční tramvaj, která je vyzdobená vánočními motivy a potažená světelnými řetězy. Krátce před Vánoci bude městem také projíždět Betlémská tramvaj, která bude rozvážet betlémské světlo.

redakce: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte