Po týdnu volna čeká Energii další zápas, hostit jí budou Bruslaři Mladé Boleslavi

14.1.2022
Roman Kořinek

Koronavirová pandemie komplikuje i českou extraligu. Mužstvo Karlových Varů se musí během jednoho týdne smířit s dvěma odloženými zápasy. Po nedělním odloženém duelu s Třincem přichází další odklad a to zápasu s Motorem České Budějovice. V obou případech je důvodem karanténa soupeře.

Hokejisté Energie tak odehráli před týdnem duel v Pardubicích, kde prohráli 2:4 a pak týden čekali na další zápas. Ten je čeká dnes v podvečer v Mladé Boleslavi, která odehrála skvěle loňskou sezonu a letos zatím zůstává lehce za očekáváním.  Aktuálně jí patří osmá příčka extraligové tabulky, ale je třeba říci, že na domácím ledě je velmi úspěšná. Navíc se dá očekávat, že se budou Bruslaři posouvat do vyšších pater tabulky.

Energie je zatím třináctá a nutně potřebuje bodovat. Velmi ji může mrzet zejména poslední odehraný zápas v Pardubicích, kde dlouho vedla a držela naději na služný výsledek. Nakonec ale odjela s prázdnou.

Z hlediska vzájemných zápasů obou dnešních soupeřů je letos bilance vyrovnaná. Obě mužstva se střetla dvakrát a pokaždé uspěl domácí tým. V Boleslavi skočilo utkání 3:1 pro domácí Bruslaře a v KV Aréně zase uspěla Energie v poměru 3:0. Jak dopadne dnešní duel, bude jasné večer. Zápas se hraje od půl šesté večer.

Nedělní domácí zápas s Motorem České Budějovice byl odložen, proto Energie nastoupí k dalšímu duelu až v úterý a to na ledě pražské Sparty.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte