Po vlažném startu proti Praze kladenští volejbalisté vládli

16.10.2017
Kryštof Sahula

Do prvního setu vstoupili jednoznačně lépe hosté z Prahy. Brzy se ujali vedení a kladenský soupeř dlouho a marně doháněl manko. Nakonec se přeci jen přiblížili na dostřel, ale první set nakonec uzmuli hosté v poměru 25:23.

Druhý set odstartoval vyrovnanou partií, dokud se na podání nedostal za stavu 9:9 Matthew West. Jak díky jeho perfektnímu podání, tak práci týmu se skóre během pár minut změnilo na 16:9. Za stavu 24:17 šel až symbolicky na podání opět West a po bloku Gromadowského byl stav zápasu vyrovnaný.

Po vlažném startu proti Praze kladenští volejbalisté vládli - davPo vlažném startu proti Praze kladenští volejbalisté vládli - davPo vlažném startu proti Praze kladenští volejbalisté vládli - dav

Třetí set neměl svého hrdinu, již zpočátku se Westa pokusil napodobit Šulista a skóre bylo po několika podáních 8:4. Divákům tak zpříjemnil četné oddechové časy maskot domácích volejbalistů, kterého jakoby unesli z pražského Ďolíčku. Nakonec se domácí radovali z vítězného setu o 12 bodů a z jejich soupeře čišel zmar.

Do čtvrtého setu vstoupilo Kladno až profesorsky a prohrávalo se znovuzrozeným soupeřem 5:8. Na to při veledůležitém time outu nezapomněl trenér Milan Fortuník a nabudil své svěřence k obratu. Při skóre 20:20 šli domácí na podání a drtivým finišem zvítězili 25:21.

Předvedl se jako obvykle skvělým konstantním výkonem Marcel Gromadovski. K němu se přidal fantastickým výkonem Matthew West. Z hostů nejvíce pozornosti strhl kapitán týmu Matyáš Démar.