Pobočka ČEZ v Sokolově byla dnes v poledne plná, noví klienti přibývají

13.10.2021
Roman Kořinek

Kontaktní místo jednoho z největších dodavatelů elektřiny i plynu v České republice, skupiny ČEZ v Sokolově bylo dnes v poledne plné. Lidé teď pobočky hojně navštěvují kvůli zvyšujícím se cenám energií. Největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, Bohemia Energy, navíc dnes oznámilo, že končí a přestává dodávat elektřinu a plyn zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Jedním z 900.000 zákazníků Bohemia Energy je i Michael Schneider ze Sokolova, který tak musel začít řešit změnu dodavatele. Za energie teď zaplatí výrazně víc.

Elektřinu dosud odebíral od Bohemia Energy, plyn od X Energie. Před několika dny začal hledat nabídky konkurenčních dodavatelů kvůli rostoucím cenám. Nejdřív chtěl změnit pouze dodavatele elektřiny, v úterý večer se snažil dovolat na infolinku společnosti ČEZ. „Půl hodiny jsem to nechal vyzvánět, ale nedovolal jsem se. Už včera (v úterý) jsem měl obavy z úpadku společnosti Bohemia Energy,“ řekl Schneider.

Dnes proto navštívil nejbližší pobočku ČEZ. O konci Bohemia Energy se dočetl dopoledne na internetu, kromě elektřiny se rozhodl změnit i dodavatele plynu. Na řadu přišel po osmi minutách, pobočka se ale začala rychle plnit. Pracovnice pobočky o konci společnosti Bohemia Energy v poledne ještě nevěděla. Noví zájemci podle ní začnou rychle přibývat.

„Nabídli mi elektřinu zhruba o 250 procent dražší, než jsem měl dosud u Bohemia Energy a plyn zhruba o 160 procent dražší než u X Energie. Smlouvu jsem tedy podepsal, nic jiného mi nezbývalo, ale pouze na rok, protože očekávám, že ceny energií, hlavně tedy plynu, půjdou dolů,“ uvedl Schneider. Kvůli úpadku společnosti se obává i o přeplatek za plyn tisíce korun, který mu má zaslat X Energie.

Velkoobchodní ceny elektřiny a plynu v poslední době vystoupaly do rekordní výše, některé ceníky dodavatelů zdražují o desítky procent či dokonce násobně. Kromě dopadu na spotřebitele způsobila situace problémy také některým dodavatelům. V posledních dnech evidují největší dodavatelé energií typu ČEZ, PRE, E.ON nebo Innogy obrovský zájem od zákazníků některých menších dodavatelů, některé firmy hovoří až o tisících nových poptávek denně.

Zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte