Počet nových případů koronaviru na jihu Čech stále klesá

29.4.2022
Jiří Bydžovský

Jihočeští hygienici evidovali za poslední týden 754 nových případů koronaviru. Je to přibližně o dvě stovky méně než za stejné období před týdnem. Zároveň je nižší i počet hospitalizovaných s covidem-19. Nyní jich v jihočeských nemocnicích leží asi pět desítek, což je zhruba o 20 méně než před týdnem.

„Sedmidenní incidence dnes klesla pod symbolickou stovku na 98 případů na 100.000 obyvatel kraje. Mezidenní změny jsou v jednotlivých kategoriích vzhledem k nižší míře testování minimální,“ řekla ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Před týdnem činila sedmidenní incidence v kraji 115 případů na 100.000 obyvatel.

Dodala, že za posledních 24 hodin podstoupilo testy na koronavirus 409 lidí. Je to desetina v porovnání s koncem ledna, kdy byl zájem o testy zřejmě nejvyšší. „Vzhledem k tomu nízkému číslu musíme brát i údaj o počtu nakažených s rezervou. Realita bude zřejmě jiná a řada lidí s koronavirem není v této statistice. Důležité ale je, že zátěž pro nemocnice a záchranné služby je kvůli covidu minimální,“ řekla Kotrbová.

Dvě dávky očkování proti covidu absolvovalo na jihu Čech téměř 61 procent lidí, noví zájemci v posledních dnech nepřibývají. Hygienici nyní v kraji evidují 1662 případů nákazy, což je přibližně o čtvrtinu méně než před týdnem.

Zdroj:čtkNepřehlédněte