Poděbrady slaví! Historii připomenou videomappingem

1.6.2022
Redakce

Poděbradský zámek v pátek oživí videomappingová projekce, která přiblíží historii Poděbrad. Projekce na zdi zámku, kterou budou moci lidé sledovat z parkoviště pod zámkem, je součástí programu letošních oslav 550 let od povýšení Poděbrad na město. V programu, který potrvá od pátku do neděle, nabídne město například dva historické průvody, jarmark, dobovou hudbu nebo ukázky dobových řemesel.

Páteční průvod s pochodněmi a bubny symbolicky přivítá krále Vladislava Jagellonského, startuje ve 21:00 u květinových hodin na kolonádě a končí u zámku. V sobotu vyjde průvod ve 14:00 od pódia na kolonádě a skončí symbolickým předáním městských práv.

K vidění bude katova dílna, zvěřinec s domácími zvířaty, připraveny jsou hry pro malé i větší děti, ukázky dobových řemesel, historická procházka s bílou paní. O dobovou hudbu se postará skupina Clamortis.

Poděbrady byly povýšeny na město 4. března 1472 potomky českého krále Jiřího z Poděbrad rok po jeho smrti. Tímto aktem získaly důležitá práva, výsady a městský znak, který používají dodnes.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte