• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Podezřelá jízda kamionu zalarmovala policii. Cizinec nadýchal přes tři promile

  23.2.2024
  Simona Knotková

  Víc než tři promile alkoholu naměřili v tomto týdnu policisté jednapadesátiletému řidiči kamionu na dálnici D35 poblíž Olomouce. Policii na jeho podezřelou jízdu upozornili svědci, kamion poté hlídka svedla z dálnice a zastavila u Přáslavic. 

  Případ se odehrál ve středu, policisté o něm informovali v pátek. O podezřelé jízdě kamionu ve směru z Ostravy na Olomouc informovali policii řidiči prostřednictvím linky 158. „Policejní hlídka dálničního oddělení Kocourovec vozidlo zanedlouho vypátrala a na 281. kilometru u Přáslavic jej svedla z dálnice. Následně podrobila řidiče dopravní kontrole. Jednapadesátiletý cizinec při kontrole nadýchal přes tři promile alkoholu v dechu,“ sdělil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

  Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. „Druhý den po vystřízlivění si muž vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnil policejní mluvčí.

  V Olomouckém kraji nejde o ojedinělý případ. Loni v polovině června havaroval na D35 u Olomouce devětatřicetiletý řidič kamionu a na sedm hodin zablokoval dálnici, policisté mu naměřili téměř jedno promile. V listopadu roku 2019 způsobil škodu za více než milion korun řidič kamionu s návěsem, který zdemoloval svým vozem část čerpací stanice u obce Žešová na Prostějovsku. Také on byl podle orientační dechové zkoušky opilý.

  V srpnu roku 2019 potrestal podmíněným trestem prostějovský soud profesionálního řidiče kamionu, který havaroval v lednu s 3,5 promile alkoholu v krvi na dálnici D46 u Prostějova. Jeho nehodě předcházela téměř dvacetikilometrová jízda z Tovačova na Přerovsku. Ve stavu těžké opilosti kličkoval po cestě a při jízdě ohrozil několik vozidel včetně autobusu, nikdo nebyl zraněn. Škoda dosáhla téměř tří milionů korun. Policista, který u nehody zasahoval, u soudu uvedl, že z kabiny vypadla láhev vodky, která se kutálela po dálnici.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte