• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Podvodnice z Kroměřížska obrala 29 lidí o více než 5 milionů, kradené peníze utrácela za hazard i luxusní dovolené

  7.2.2024
  Doris Drienová

  Pětatřicetiletá žena z Kroměřížska připravila podle policie podvodem nejméně 29 lidí o více než 5,2 milionu korun. Nabízela lidem například výhodnou směnu korun na eura. Část získaných peněz prohrála v hazardu.

  Kriminalisté ženu obvinili z podvodu, za který jí hrozí až osmileté vězení. Soud ji poslal do vazby, sdělila ve středu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

  Trestné činnosti se žena podle zjištění policie dopustila od roku 2021 do začátku letošního roku. Kriminalisté nyní prověřují další podvody, které zřejmě spáchala. Částka, na kterou si trestnou činností přišla, tedy podle policie ještě vzroste. „Za podvody byla žena už dvakrát podmíněně odsouzená, naposledy v loňském roce. Navíc má aktuálně 22 exekucí s dlužnou částkou 2,5 milionu korun, které už několik let nesplácí,“ uvedla mluvčí.

  Případem se začali kriminalisté zabývat loni v červnu, kdy na ženu podal trestní oznámení její bývalý zaměstnavatel. Za dva roky ho podle policistů pod různými záminkami, například koupě rodinného domu nebo úhrady osobních potřeb, připravila o více než 1,2 milionu korun.

  Podvedených je ale podle policie mnohem více. „Analýzou bankovních účtů policisté zjistili nejen nevysvětlitelné mnohatisícové finanční toky peněz od různých osob. Milionové částky z těchto účtů žena posílala do prostředí on-line hazardních her. Bankovní účet, který používala, účelově zřídila na svou kamarádku, jejíž doklady pro tuto příležitost zneužila,“ uvedla Kozumplíková.

  Žena podle ní zneužila také bankovní účty obětí svých podvodů, tedy lidí, kteří jí poskytli veškeré údaje ke svým platebním kartám, k přeposílání peněz. „Žena žila velmi nákladný život, jezdila na luxusní dovolené a výlety, přesto, že jí to její finanční situace neumožňovala,“ uvedla mluvčí.

  Kriminalisté začali prostřednictvím výslechů lidí, jejichž totožnost zjistili z bankovních účtů, rozkrývat další trestnou činnost podvodnice. „Na sociální síti nabízela výhodnou směnu českých korun na euro. Některým zájemcům část peněz rozměnila, jiným nikoli. Posílali jí peníze v domnění, že se dočkají výhodně zakoupené zahraniční měny. Částky, které jí jednotliví zájemci poslali, se pohybovaly od několika tisíc až po několik set tisíc korun. Přesto žádný z nich nepodal na ženu trestní oznámení,“ uvedla mluvčí.

  Přestože kriminalisté ženu loni v prosinci obvinili z podvodu a případ dále vyšetřovali, zjistili, že v trestné činnosti pokračuje. „V on-line prostředí našli její inzeráty na prodej luxusního mobilního telefonu, který prodala hned dvěma zájemcům. Zinkasovala od nich peníze, ale mobilní telefon jim nedodala,““uvedla Kozumplíková.

  Policisté proto ženu zadrželi v místě jejího zaměstnání, odkud ji převezli do policejní cely. Po několika dnech, obvinění z dalších skutků a rozhodnutí soudce ji převezli do vazební věznice. Žena k věci odmítla vypovídat.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte