• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Podvodníci číhají i na fanoušky fotbalu

  14.6.2024
  Simona Knotková

  Obviněný muž z Pelhřimovska prodával podle policie kromě falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa, které se konalo v Praze, také vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale, které bude v Německu.

  Způsobil škodu 2,28 milionu korun, podle kriminalistů podvedl 30 lidí. Muž je od 15. května obviněný, k činu se doznal. Ve čtvrteční tiskové zprávě o tom informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

  „Již ve fázi prověřování případu měli kriminalisté důvodné podezření, že muž nabízel k prodeji nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se hraje v Německu. Vstupenky ale nikdy neměl k dispozici. Podvedení lidé, kteří projevili zájem o koupi vstupenek na fotbalové EURO, poslali podvodníkovi na účet peníze, a vstupenek se většinou nikdy nedočkali,“ uvedla Čírtková.

  V polovině května policie informovala, že zatím zadokumentovala to, že muž prodal falešné vstupenky za téměř 600 000 korun. Odhadla ale, že škoda bude větší, protože muž pravděpodobně padělal i další vstupenky. „Kriminalistům se podařilo do současné doby zadokumentovat celkem 20 poškozených osob, kterým muž prodal nejméně 360 padělaných vstupenek na mistrovství světa v hokeji, prodal také VIP vstupy do skyboxu na mistrovství světa v hokeji, a lidem tak způsobil škodu ve výši téměř 1 330 000 korun,“ uvedla Čírtková.

  Nejméně 14 lidem prodal také padělky vstupenek na fotbalový šampionát, který začne v pátek. Způsobil jim škodu 290 000 korun. „Dalších devět vstupenek v hodnotě nejméně 68 000, které ale také neměl nikdy k dispozici, prodal a zaslal zájemcům na utkání NHL a Ligy mistrů,“ dodala Čírková.

  Poškozené muž podle policie oslovoval i prostřednictvím sociálních sítí. Peníze si nechával posílat na svůj účet, podvedeným lidem pak zasílal padělky, které sám vyráběl. Všechny měly stejný QR kód a čárový kód.

  Další falešné vstupenky ještě podle policie mohou být v oběhu. Jejich majitelé se mohou obrátit na policii a pomoci zdokumentovat rozsah podvodu.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte