Pohřešované mladistvé matky s dětmi se našly

23.6.2022
Redakce

Policie odvolala pátrání po dvou nezletilých dívkách a jejich dcerách z Černovic na Pelhřimovsku a Kladna. Mladé matky se v uplynulých dnech nevrátily do výchovných ústavů. Všechny jsou v pořádku. Mladistvou matku z Kladna a její jedenáctiměsíční dítě našli policisté v Krásné Lípě na Děčínsku a druhou hledanou s dítětem u Loun.

Pátrání po patnáctileté matce s dcerou ze střediska výchovné péče v Černovicích policie vyhlásila 17. června poté, co se nevrátily od ústavu z odpolední vycházky. Policie tehdy informovala, že se mohou pohybovat kdekoliv na území republiky. „Dívka byla s dítětem již vypátrána na Lounsku a jsou v pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Také druhou mladou matku z Kladna a její dceru policie začala hledat poté, co se nevrátila do výchovného ústavu z víkendového pobytu v Chomutově a nedala o sobě vědět. „V brzkých ranních hodinách policisté vypátrali pohřešované dítě i s matkou. Děkujeme veřejnosti i médiím za spolupráci,“ uvedla dnes mluvčí Miroslava Glogovská.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte