Pokud zaslechnete střelbu či křik, neděste se. Policie a zdravotníci nacvičují zásah na ministerstvu vnitra

14.10.2021
Redakce

Policie dnes odpoledne nacvičuje zásah proti útočníkovi v budově ministerstva vnitra na pražské Letné. Spolu s policisty jsou na místě také záchranáři. Řidiči by v souvislosti se cvičením měli počítat s možným omezením dopravy před sídlem ministerstva, a to do dnešních 18:00. Zároveň dnes probíhalo cvičení v pardubické nemocnici. Policie ČR to uvedla na svém na Twitteru.

Cvičení začalo ve 14:00 v budově ministerstva vnitra v ulici Nad Štolou v Praze 7. Jeho cílem je prověřit součinnost ochranné služby policie s dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

Scénáře cvičení jsou tři. Vždy v nich figuruje útočník, který zaútočí na zaměstnance ministerstva nebo se bude snažit zajmout chráněné osoby, uvedla pražská záchranná služba na webu.

Do cvičení se za pražskou záchranku zapojí jedna lékařská a pět záchranářských posádek. V budově bude pět až 20 figurantů představujících zraněné osoby, které budou vyžadovat péči zdravotníků.

Policie dnes spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému nacvičovala také v pardubické nemocnici. „Pokud zaslechnete rány, střelbu nebo křik, neděste se,“ uvedla policie dopoledne na Twitteru.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte