Polepšený raper Walrus na prvním albu makal v podmínce

15.6.2022
Jan Štoll

Vycházející hvězda české hiphopové scény Matěj Černý alias Walrus se pro Náš Region otevřeně rozpovídal o temné minulosti. A taky představil svůj první mixtape, na albu mu hostují zvučná jména a legendy československého Hip Hopu.

Pořádný raper má do Mirka Dušína daleko a Walrus v tomto nebyl jiný, o své minulosti se ale nebojí mluvit. „Kriminální minulost se týká i mě, tisknul jsem peníze. Mám ještě doteď podmínku, donedávna jsem měl soudní dohled, pět let jsem ho měl, a určitě nějaká drogová minulost, což jsem si bohužel prošel,“ přiznává bez okolků.

To je ale minulost. „Teď se věnuju jenom muzice, občas sem tam dělám nějakou brigádu na stavbě, protože občas to prostě nevyjde, hudba je absolutně nevyzpytatelná. A člověk, když má líné období, tak prostě pak nesklízí,“ říká Walrus frontman skupiny HardRoof, který šel do sebe. „Vydávám svůj první mixtape, už je na streamovacích službách, jako Apple Music a Spotify a taky klasika CD. Název „feat.Tape“ jsem zvolil, protože na každém songu mám hosta neboli featuring,“ dodává Walrus.

Mezi vokální hosty patří například legendy československého Hip Hopu Delik z Moja Reč nebo Otis z legendární skupiny H16. Na hudební produkci se podílel například Sergei Barracuda, Konex a další. „Mám styl new school, protože jsem mladší interpret než ti, co tady s hip hopem začínali a zajímavě se to doplňuje právě s legendami jako Otecko a Delik,“ říká. HardRoof není na hudební scéně úplným nováčkem, loni měla nominaci Českého Slavíka v kategorii Hip Hop. Walrus pak spolupráci se Sámerem Issou. „Na triku“ má taky vyprodaný brněnský hudební klub Fléda a pražský Cross Club.


Témata:

Nepřehlédněte