Policie prošetřuje úmrtí taxikáře Viktora. Zemřel v chomutovské nemocnici, lékaři jej měli odmítnout ošetřit

27.3.2021
Jan Štoll

„Můžeme potvrdit, že jsme přijali trestní oznámení a případem se nyní zabýváme. Za účelem zjištění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva“ uvedla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Podle příbuzných šel muž za doprovodu manželky a sestřenice do nemocnice kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Muže prý nejprve nechtěli ošetřit na interně ani na pohotovosti v areálu nemocnice.

„Nedělejte tady takovejhle virvál. Jediný, co vám poradím, vemte telefon a zavolejte si záchrannou službu,“ popsala pro Českou televizi příbuzná zemřelého událost poté, co dorazili na pohotovost.

Zavolali tedy záchrannou službu, její operátor měl muži zařídit přijetí na interně.

„Mohu potvrdit, že jsme volajícím vyhověli. Více se k tomu nemůžeme vyjádřit,“ potvrdil mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Muž chtěl zabít svou matku. Obviněn je i z pokusu o znásilnění

Na interně už ale muži nebylo pomoci. „Muž padl do bezvědomí. Následovala více než hodinová resuscitace. Oživit se ho ale bohužel nepodařilo,“ uvedla Jana Mrákotová, mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou chomutovská nemocnice spadá.

„Tam nám pan doktor oznámil, že bohužel umřel. Příčinu smrti neví, jen si myslí, že to pravděpodobně byla plicní embolie,“ popsala příbuzná.

„Přišel na ambulanci, tam omdlel. Přes hodinu ho resuscitovali, ale bohužel došlo k úmrtí,“ řekla Jana Mrákotová, tisková mluvčí Krajské zdravotní, a. s., která spravuje chomutovskou nemocnici.

Viktorova rodina si stojí za tím, že nemocnice pochybila, proto podala trestní oznámení na policii. Zesnulý Viktor podle rodiny a přátel netrpěl žádnou vrozenou vadou. V mládí měl mít slabou epilepsii, která časem ustoupila. Otec tříleté holčičky se živil jako taxikář v rodinné firmě, nedávno dokonce podstoupil EKG. Vyšetření podle bratra Lukáše ukázalo, že je v naprostém pořádku.Nepřehlédněte