Policejní akce na nádražích a přejezdech. Policisté zjistili desítky přestupků

7.12.2021
Andrea Jančová

Také policisté z Plzeňského kraje se koncem listopadu zapojili do celoevropské kontrolní akce na železnicích  s názvem „24-BLUE RAD“.V ní se hlídky zaměřily na kontroly vlakových nádraží, vlaků a míst, kde dochází k přecházení kolejiště.

Dále se policisté u vytipovaných železničních přejezdů věnovali kontrole dodržování povinnosti zastavit vozidlo před železničním přejezdem a dodržování rychlosti při přejíždění železničního přejezdu.

Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Eva Červenková – celkem bylo v Plzeňském kraji zkontrolováno 751 osob a to na 182 nádražích. Kontrolou prošlo 103 osobních vlaků, 39 nákladních a byla vypátrána jedna hledaná osoba. Policisté na 220 železničních přejezdech zjistili v 75 případech nedodržení stanovené rychlosti ve vzdálenosti 50 metrů před přejezdem a při jeho přejíždění. Řidiči ve 20 případech nezastavili své vozidlo před železničním přejezdem, u kterého byla umístěna dopravní značka „Stůj, dej přednost v jízdě!“. Hlídky rovněž zaznamenaly osoby, které se pohybovaly v kolejišti.

Muži zákona stále apelují zejména na řidiče, aby dodržovali předepsaná pravidla a rychlost na železničních přejezdech, protože srážka s vlakem mívá ve většině případů fatální následky.

Zdroj : vz/PČR Nepřehlédněte