• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Policejní preventisté nabádali řidiče k větší pozornosti a ohleduplnosti

  23.9.2022
  Roman Kořinek

  Ve středu proběhla po celém Karlovarském kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla především zaměřena na kontrolu věnování se řízení motorového vozidla a situaci v silničním provozu ze strany účastníků silničního provozu, zejména řidičů motorových vozidel. Policisté se podle mluvčí Julie Gladavské zaměřovali nejen na plynulost a dodržování pravidel silničního provozu, ale také na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

  „Akce probíhala od 09:00 hodin do 17:00 hodin. Celkem policisté zkontrolovali více než 500 vozidel, přičemž zjistili 108 přestupků. Tři přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřešili uložením příkazu na místě. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to ve 28 případech. Dalšími častými přestupky bylo také nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti a nevyhovující technický stav vozidla,“ vysvětluje policejní mluvčí.

  Dopravně bezpečnostní akce se zúčastnili také preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, a to v rámci celorepublikové kampaně Roadpol Safety Days, která probíhala v období od 16. – 22. září 2022.

  „Hlavním cílem této kampaně je osvěta široké veřejnosti s apelem na NULA úmrtí na silnicích, kterou preventisté mezi všechny účastníky silničního provozu šířili. Apelovali především na jejich zodpovědný přístup, předvídavost, rozvahu a především na ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu jako jsou například cyklisté, kteří patří k těm nejzranitelnějším. A pro ně by naopak mělo být automatické si z důvodu své bezpečnosti před jízdou na kole či koloběžce nasadit cyklistickou helmu,“ dodala Julie Gladavská s tím, že obdobné dopravně bezpečnostní akce budou následovat.

  Zdroj: vz/pčr  Nepřehlédněte