Policie dopadla muže, který se vloupával do ostravských sklepů a domů

26.5.2022
Redakce

Kriminalisté zadrželi třiatřicetiletého muže, který je podezřelý ze série vloupání do sklepů a rodinných domů v Ostravě. V případě prokázání viny muži hrozí až tříleté vězení. V rejstříku trestů má již deset záznamů především majetkového charakteru.

Muž se vloupával do sklepů a domů v centru Ostravy, ale i v obvodech Mariánské Hory a Hulváky nebo Nová Bělá. Už v březnu ho zachytily kamery v jednom z domů v Husově ulici, kde se nejprve neúspěšně snažil vloupat do sklepních kójí. „Nakonec prošel patra domu a z chodby si odnesl několik párů bot, jak sportovních, tak kozaček. Celé jednání bylo zaznamenáno na kamerách, což kriminalistům pomohlo ve ztotožnění,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. Muž si ale při vloupáních odnesl například i jízdní kolo nebo bezpečnostní kamery.

Nakonec se ho podařilo zadržet poté, kdy se v Nové Bělé pokusil vzít věci ze zahradní chatky u rodinného domu. „Všímavý kolemjdoucí muž ho však vyrušil a ihned podezřelé jednání oznámil na tísňovou linku 158. Pachatel se dal na útěk, přeskočil plot a z místa chtěl prchnout. Tomu zabránila pohotová hlídka strážníků Městské policie Ostrava, která se v tu chvíli nacházela poblíž místa a prováděla hlídkovou činnost. Svědek celé události strážníkům sdělil podstatné informace a ti začali v okolí místa s prohledáváním,“ doplnila mluvčí.

Muže se nakonec podařilo zadržet. Policisté ho obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. S kriminalisty spolupracoval a přiznal se k sedmi skutkům. Celkově způsobil škodu zhruba za 70 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte