Policie kontroluje festival v Milovicích. V hlavní roli jsou drogy

6.8.2022
Redakce

Na hudebním festivalu v Milovicích řešili policisté desítky přestupků, zabývají se i podezřením z 11 trestných činů, které souvisí s drogami. Zkontrolovali na 3000 lidí a přes 3000 aut. Celkem se festivalu, který začal 4. srpna a v sobotu končí, zúčastnilo kolem 24 tisíc lidí a přijelo na 6500 vozů. Údaje o počtu přečinů budou ještě policisté doplňovat.

Do kontrol a dohlížení na pořádek se na místě podle Suchánkové zapojilo celkem 200 policistů, a to dopravních, kriminalistů, psovodů i pořádkových policistů. Návštěvníkům dosud dali na 70 pokut za celkem 70 tisíc korun. V 50 případech se přestupek týkal držení drog, v 11 případech kriminalisté budou vyšetřovat podezřelé osoby z trestného činu nedovolená výroba a nakládání s drogami. Pod vlivem alkoholu a drog zadrželi policisté asi 20 řidičů, u dalších zhruba 15 řidičů ukázaly testy množství alkoholu nižší než jedno promile, což je pouze přestupek.

Na festivalu má policie také kontaktní místo, takzvaný Pol Point. „Využívají jej hlavně cizinci,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Oznámili zde například ztrátu či krádež zavazadel, dokladů a peněženek, šlo například o občany Francie, Německa či Velké Británie.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte