Policie má opět solidní úlovek, Prahou jezdilo auto plné drog a peněz

18.6.2021
Redakce

Kromě drog převážela posádka vozu přes 400.000 korun. Dvaadvacetiletého muže policisté obvinili z nedovolené výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami, uvedl dnes mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Tmavě modré audi s nervózní posádkou zastavila policejní hlídka v úterý kolem 17:00 v u Nuselské ulici v Praze 4. Z auta, ve kterém cestovala trojice cizinců, byl cítit silný odér marihuany. U devatenáctileté řidičky proto hlídka provedla orientační test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin.

„Při následné kontrole vozidla policisté nalezli v zavazadlovém prostoru v několika sportovních taškách necelé dva kilogramy sušiny marihuany a dva sáčky s bílou krystalickou látkou,“ uvedl Hrdina. Spolu s drogami měli cizinci v autě více než 400.000 korun v hotovosti. „Všechny tyto věci patřily dvacetiletému spolujezdci, který byl na místě policisty omezen na osobní svobodě,“ dodal policejní mluvčí.

Muž byl kriminalisty obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi.

azNepřehlédněte