Policie na jihu Moravy zajistila více jak padesát migrantů, policisté proti nim používají i termovizi

4.8.2022
Jaroslav Svoboda

Policisté zajistili několik migrantů na jihu Moravy, přesněji na Hodonínsku a Břeclavsku. Úspěšní byli strážci zákona také v Uherském Brodě, kde za dva dny zajistili padesát migrantů. Policisté proti nim vytáhli i těžký kalibr v podobě termovizní nebo detektorů tlukotu srdce.

Jak sami policisté uvádí, narůstající počty běženců velmi zatěžují především cizineckou policii. Vždyť na Zlínsku včera odhalili 35 nelegálních migrantů a dnes k nim přibylo dalších 15. „Celkem jsme tedy za dva dny vyhledali a zajistili 50 cizinců,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Dalších 13 migrantů zajistili během včerejška policisté také v katastru obcí Hrušky, Moravská Nová Ves i přímo v Hodoníně. „Za květen jich bylo v rámci kraje 84, následující měsíc 165, v červenci pak 383. Policisté hlídkují na zelené hranici, i na hraničních přechodech. Využíváme i technické prostředky: detektor tlukotu srdce, vozidlo s termovizí, spolupracujeme  s leteckou službou,“ popsal aktuální situaci policejní mluvčí Pavel Šváb.

V úterý se přímo na hraničním přechodu na dálnici D2 policistům podařilo zajistit tři mladé Syřany a zároveň i zadržet převaděče, který je v osobním autě převážel. „Cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ dodal mluvčí Šváb.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte