Policie na vysočině zadržela recidivistu, který měl na kontě mimo jiné i snahu vynutit si pohlavní styk

12.11.2021
Redakce

Policie z Vysočiny zadržela a obvinila pětatřicetiletého recidivistu kvůli několika trestným činům včetně svádění k pohlavnímu styku nebo podvodům, při kterých lidé přišli o více než 1,5 milionu korun. Nyní je ve vazbě, v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Muž z Třebíčska byl celostátně hledaný. Policisté ho zadrželi v Jihlavě, kde mu soud zakázal pobyt. Policie ho obvinila ze spáchání podvodu, čímž způsobil značnou škodu, dále z přečinů svádění k pohlavnímu styku, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a pokračujícího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Obviněný recidivista z vězení vyšel naposledy na konci loňského roku, už letos na jaře byl znovu odsouzený.

„Muž byl obviněn z toho, že se v pěti případech dopustil podvodu a z různých lidí vylákal pod různými smyšlenými historkami a přísliby finanční hotovost, dále oslovil nezletilou dívku, se kterou nepřípustně komunikoval a nabízel jí také marihuanu. Pohyboval se přitom v Jihlavě a okolí, i když má uložený zákaz pobytu na jihlavském okrese,“ uvedla Kroutilová.

zdroj: jv/ctk

Obviněný muž podle ní nesplácel peníze, které mu lidé půjčili, podvedl taxikáře, kterého připravil o peníze při placení za jízdu, nebo ženu, ze které vylákal vedle peněz i šperky.Nepřehlédněte