Policie nacvičovala na Smíchově opatření při teroristickém útoku

18.6.2019
Martin Solar

Hlavním cílem cvičení bylo vyzkoušet si a prověřit taktické postupy, součinnost a spolupráci mezi všemi zasahujícími složkami. „Do cvičení byly zapojeny všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy desítky pražských policistů, hasičů a záchranářů, ale také strážníků Městské policie hlavního města Prahy a pracovníků Dopravního podniku hlavního města Prahy,“ popsal Hulan.

Figuranti z řad dobrovolníků a Střední policejní školy ministerstva vnitra byli podle mluvčího pro své role zraněných či mrtvých hodnověrně namaskováni, aby bylo cvičení co možná nejreálnější.

Na zásah se přišel podívat ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) či pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Chceme, aby Česko stále patřilo mezi nejbezpečnější země světa. Proto policie pravidelně cvičí zásahy při teroristických útocích, přestože nám dle bezpečnostních složek v tuto chvíli nic podobného nehrozí,“ vzkázal Hamáček.

Policie na plánované cvičení upozornila už v minulém týdnu, chtěla tím předejít zmatku u veřejnosti. Větší část cvičení se konala přímo v nákupním centru, některé úkony se ale uskutečnily i na veřejně přístupných místech, na která dohlíželi městští strážníci. „Zraněné“ převezli záchranáři z Anděla do motolské nemocnice, kde byl aktivován cvičný traumaplán.

Zřejmě psychopatický Maxim Gorkij miloval bolševické represe a možná se stal i jejich obětíNepřehlédněte