Policie řešila obcházení protiepidemických opatření na trzích na Václaváku

20.12.2021
Redakce

Pražští policisté zjistili při kontrolách trhů v horní části Václavského náměstí obcházení protiepidemických opatření a případ předali k řešení správnímu orgánu, kterým je pražský magistrát. Vláda na konci listopadu zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Trhy na Václavském náměstí povolil úřad Prahy 1 jako kulturní akci.

„Můžeme potvrdit, že jsme se trhy zabývali, a to z důvodu obcházení současně platných vládních nařízení. Případ jsme oznámili příslušnému správnímu orgánu, kterým je magistrát hlavního města Prahy,“ uvedla mluvčí pražského policejního ředitelství Violeta Šiřišťová.

Mluvčí magistrátu Vít Hofman ČTK potvrdil, že úřad oznámení od policie obdržel a bude se jím zabývat. „Současně k těmto trhům evidujeme také dvě oznámení městské policie. V rámci řízení posoudíme, zda došlo k porušení usnesení vlády, které zakazuje provozování adventních a vánočních trhů. Věc řešíme jako podezření ze spáchání přestupku proti krizovému zákonu. Za porušení hrozí sankce ve formě napomenutí či pokuty až do výše 20 tisíc korun,“ uvedl.

Úřad Prahy 1 trhy na náměstí schválil jako kulturní akci, na které se vládní omezení nevztahuje. První městská část akci i spolupořádá. Mluvčí městské části Petr Bidlo dříve uvedl, že podle pořadatelů jsou nápoje a potraviny podávány v režimu s sebou a obsluha návštěvníky i s pomocí cedulí upozorňuje, že je nemají konzumovat na místě. Organizátoři také podle Bidla uvedli, že postup konzultovali s policisty, strážníky, městskou částí i magistrátem.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte