Policisté rozprášili organizovanou skupinu zlodějů dřeva, to končilo v cizině

18.5.2022
Jaroslav Svoboda

Jihlavským kriminalistům se podařil brilantní kousek, dopadli členy organizované skupiny, která se zaměřovala na krádeže dřeva z lesních skládek. Policisté zadrželi tři cizince, které záhy obvinili, jejich organizátor navíc končil ve vazbě.

O tom, že se nejednalo o žádné amatéry svědčí i fakt, že skupina disponovala i vozidly a technikou pro přepravu dřeva. Krádeže navíc měli muži dobře zorganizované a kradené dřevo se pak rychle dostávalo z různých míst republiky do ciziny.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadržených mužů. „Třicetiletý muž byl obviněn z pokračujícího přečinu krádeže spáchané formou účastenství jako organizátor,“ uvedl vedoucí kriminalistů Jakub Pivoňka.

Žákovi v autoškole naměřili policisté při jízdě téměř dvě promile

Muži jsou obviněni z toho, že se v době od března ve čtyřech případech podíleli na krádežích dřeva složených na různých místech republiky. Hlavou skupiny byl třicetiletý muž, který zbývající dva spolupachatele organizoval, předával jim informace, instruoval je, kam mají jet, a předával jim vozidla. Cílem bylo z České republiky odvézt ukradené dřevo za účelem jeho zpracování v cizině.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného třicetiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Zbývající dva obvinění muži jsou stíháni na svobodě a kriminalisté je po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propustili,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Způsobená škoda přesáhla 700 tisíc korun. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Prošetřují mimo jiné také to, zda nestojí trojice ještě za dalšími krádežemi, které se na našem území staly. Mužům nyní hrozí až pětileté vězení.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte