Policisté si posvítili na kamioňáky, jednoho chytli hned dvakrát v jednom týdnu s přetíženým kamionem

18.6.2022
Jaroslav Svoboda

Ostravští dopravní policisté si posvítili na řidiče kamionů, především je zajímala hmotnost jejich vozidel. To však bylo patrně jedno jednomu z řidičů, kterého policisté během jednoho týdne vážili dvakrát a pokaždé jel s přetíženým kamionem.

Velké překvapení čekalo na policisty ze skupiny Kamion týmu, když u jednoho z nákladních vozidel, s odstupem šesti dní, navážili dvakrát přetížení jízdní soupravy o více než 35 tun.

„Už 14. června jsme informovali o tom, že dopravní policisté koncem minulého týdne na jedné z ostravských silnic provedli kontrolu řidiče přetíženého kamionu, přičemž zjistili přetížení jízdní soupravy o 48 tun. Stejného řidiče dopravní policisté opětovně zastavili ke konci tohoto týdne na jedné z ostravských silnic. Následným kontrolním vážením zjistili, že povolená hmotnost jízdní soupravy byla překročena o více než 35 tun. Také v rámci kontroly naměřili překročení délky o 5,6 m a šířky o 0,19 m,“ popsal událost policejní mluvčí Jaroslav Drobek.

Nehodu motorkáře zavinila vosa, muž přišel o nohu

Řidiče policisté pokaždé oznámili příslušnému správnímu úřadu, kde mu hrozí pokuta až ve výši půl milionu korun. Řidič nerespektoval zákaz jízdy po předešlém kontrolním vážení. I v tomto případě policisté zjistili, že řidič nedodržoval sociální předpisy v silniční dopravě.

„Vozidlo bylo policisty na místě zajištěno technickým prostředkem a řidiči byla zakázána další jízda. Jelikož nepředložil potřebné povolení ke zvláštnímu užívání pozemní komunikace, veškerá porušení, kterých se dopustil, budou řešena příslušným úřadem ve správním řízení,“ dodal k věci mluvčí Drobek.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte