Policisté zadrželi dva nebezpečné muže v jednom autě. První řídil opilý a druhý měl být dávno ve vězení

10.7.2021
Roman Kořinek

Dvaapadesátiletý muž ze Sokolova si chtěl v dopoledních hodinách vyzvednout chlapce, kterého má v pěstounské péči. S ženou, u které byl chlapec na návštěvě, se ovšem nepohodl a celý spor se dvojice rozhodla řešit na policii.

„Dvaapadesátiletý muž se tedy vydal osobním vozidlem značky Škoda k obvodnímu oddělení Habartov, kde na něj u parkoviště čekali policisté. Po příjezdu muž zaparkoval a s policisty začal řešit svůj problém. Během toho policisté ucítili z muže alkohol, a proto ho vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Té se dvaapadesátiletý muž podrobil a zkouška vyšla s pozitivním výsledkem 1,11 promile,“ popisuje Policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podle jeho dalších slov si policisté při provádění dechové zkoušky všimli, že na zadní sedačce osobního vozidla, se kterým muž přijel, spí osoba. Lustrací bylo následně zjištěno, že se jedná o třiatřicetiletého muže, který bez závažného důvodu nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody.
„Muž byl tedy zadržen a poté policejní hlídkou eskortován přímo do věznice. Dvaapadesátiletému muži policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte