Policisté zadrželi muže, který se vloupal do mateřské školy

7.12.2021
Jaroslav Svoboda

Pražští policisté zadrželi muže, který se vloupal v noci ze středy na čtvrtek do mateřské školy na Praze 2. Dlouho uvnitř nepobyl, i přesto tam po něm ale zůstala veliká spoušť. Kdyby navíc nešla kolem pozorná kolemjdoucí, pravděpodobně by si jeho počínání nikdo ani nevšiml.

Minulý týden ze středy na čtvrtek si za svůj objekt zájmu vybral čtyřiadvacetiletý muž mateřskou školu v Praze 2. Skrytý ve tmě násilím vytlačil jedno z oken do zahrady, vlezl dovnitř a začal prohledávat místnosti v přízemí. Ve stejném duchu pak pokračoval i v prvním patře. Jeho počínání si však všimla pozorná žena, která hned celou událost oznámila na tísňovou linku 158.

V pražských ulicích se od soboty testuje nový autobus, modernější Praha nemá

Přivolaní policisté se vydali po stopách podezřelého, který po sobě zanechal ve školce opravdovou spoušť. Lapku nakonec našli v jedné z místností, ten však, když spatřil muže zákona, pokusil se ještě o útěk, ovšem neúspěšně. Policistům se bránil i při nasazování pout, ale jeho odpor mu nebyl nic platný, stejně skončil v policejní cele pro podezření z trestného činu krádeže.

Během ohledání místa činu nalezli policisté venku u plotu několik věcí, které si tam zloděj připravil. Odnést je už ale nestačil. „Zadržený není žádným nováčkem v této trestné činnosti a v souvislosti s vloupáním do objektů byl letos již několikrát prověřován. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte