Politici přijali pozvání na páteční oběd i přes zákaz. Už mají i rezervaci

16.12.2020
Redakce

Na páteční oběd v restauraci Malý Janek v Jincích na Příbramsku, která nechá i přes zákaz otevřeno, se hlásí první politici. Majitel Jiří Janeček v úterý všechny politiky pozval na 12:00 na oběd, aby se podívali na dopad koronavirových opatření a probrali s ním současnou situaci. Pozvánku poslal předsedům parlamentních klubů, aby je rozšířili mezi členy, řekl Janeček.

„Pan Jurečka (KDU-ČSL) se už ozval přes média, takže jsem mu poslal e-mail s pozvánkou. Mám odezvu od Trikolóry, mám odezvu od nezařazených poslanců. Určitě tady v pátek nebudeme sami,“ řekl Janeček. Myslí si, že politici budou svou účast potvrzovat především dnes a ve čtvrtek.

V pátek bude otevřeno a na pivo jsou pozvaní i politici. Majitel restaurace přišel s kontroverzním nápadem

Pro politiky bude mít Janeček v pátek na 12.00 hodin připravenou rezervaci, účast mají potvrzovat na e-mailu [email protected], aby mohl akci zkoordinovat. „Politici si neuvědomují, co způsobí za strašné tragédie. Ať si tady politici popovídají s těmi deseti zaměstnanci, co tady máme a uvědomí si, že nejde jen o těch deset zaměstnanců, ale třeba dalších 40 rodinných příslušníků, kteří jsou na nich finančně závislí,“ řekl v úterý Janeček.

Předseda KDU-ČSL v úterý v reakci na Janečkovu výzvu uvedl, že přímo pozvání nedostal, ale pokud dorazí, rád ho přijme. „Protože osobně chápu obtížnou situaci nejen v gastro sektoru, ale i v jiných oblastech, které jsou postiženy vládními opatřeními a nemají vůbec adekvátní kompenzaci a pomoc od vlády,“ napsal v úterý Jurečka.

Janeček je členem výzvy Chcípl PES, která protestuje proti vládním opatřením. Janeček v minulosti například nechal svou restauraci otevřenou i po 20:00, což byla zavírací hodina určená právě vládními opatřeními.

adp/ČTKNepřehlédněte