• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Politička Krumpholcová koupila dům za podezřelých okolností. Ty odmítá vysvětlit

  4.8.2022
  Jan Štoll

  Zastupitelka Jana Krumpholcová (Zelení) koupila od Lady Kamínkové rodinný dům za tři miliony korun v lukrativní oblasti Mladé Boleslavi. Ten má ale podle Kamínkové hodnotu přes čtyři miliony, tvrdí, že jí Krumpholcová podvedla.  Ta to odmítá, vidí v tom kampaň proti ní.

  Paní Kamínková patří mezi ženy, se kterými se život nemazlil, a dost možná v tom pokračuje dál. V době, kdy byla na dně, vyhledala pomoc Jany Krumpholcové. Ta je koučkou a také zastupitelkou v Mladé Boleslavi. Svěřovala se jí s problémy, ženy navázaly velmi důvěrný vztah a Krumpholcová jí dokonce pomáhala zařizovat běžné životní situace, například založení účtu v bance. Přáním Kamínkové je opustit rozvíjející se Čejetice, jako chovatelka drůbeže už tam úplně nezapadá. Tak měla vzniknout domluva, že Krumpholcová její dům odkoupí, což jí místo umožní opustit a koupit si jinou nemovitost. Na tom se obě ženy shodují. Jenže prodej domu a pomoc s výběrem nemovitosti odstartoval problém, který vyplul na povrch při posledním květnovém zastupitelstvu města.

  „Paní Krumpholcová mě podvedla. Dozvěděla jsem se, že dům má hodnotu 4,1 milionu, přes banku Česká spořitelna, ten odhad byl udělán ke konci roku 2021. Paní mě oklamala, celkem mi za dům vyplatili tři miliony. Nelíbí se mi to a potřebuji pomoct,“ řekla Lada Kamínková zastupitelům s tím, že  měla přijít o 500 tisíc korun. To vysvětluje tím, že byly dohodnuty na prodejní ceně 3,5 milionu korun, tvrdí Kamínková. „Já jsem byla svolná nechat to za těch 3,5 ne za 3 miliony,“ řekla redakci Kamínková.

  Jenže ve smlouvě, kterou Kamínková podle jejího popisu nečetla a podepsala, jsou jen ony 3 miliony. „Já jsem jí celou dobu věřila, že by neudělala žádný podvod. Podepisovala jsem to v době, kdy jsem jezdila do Brandejsa (za prací), byla jsem utahaná. Já jsem vůbec nad tím nepřemýšlela, že by tohle to udělala, žel Bohu ano,“ říká Kamínková.

  Krumpholcová to ale odmítá. „To jsou prostě klamné informace, a to je doložitelné samozřejmě. Blbé je, že paní Kamínková pokračuje v šíření trestné činnosti, to se mi teda ne úplně líbí,“ reagovala Krumpholcová. Podle ní se na prodejní ceně 3,5 milionu nedohodly. „To tak rozhodně není,“ řekla.

  Na základě čeho byla stanovena tří milionová prodejní cena ale Krumpholcová v telefonickém hovoru nedokázala vysvětlit, stejně se vyhnula vyjádření k posudku, který měl ocenit dům na 4,1 milionu korun.

  Na prodeji domu výrazně pod cenou, by nemuselo být nutně nic špatného. Za takových okolností bývá součástí prodeje například věcné břemeno v podobě práva dožití původního majitele v nemovitosti. To ale Krumpholcová odmítla potvrdit nebo konkretizovat, není to ani ve smlouvě. „K cenám v mé čistě osobní záležitosti se nebudu vyjadřovat bez právních zástupců zúčastněných stran, protože v celém procesu je mnoho písemných a ústních dohod mezi Ladou, mnou, mým manželem a bankou,“ napsala nakonec Krumpholcová.

  Nepište o tom! Kampaň

  Když má odpovídat na otázky spojené s cenou domu, zastupitelka a koučka Krumpholcová odmítá být konkrétní s odkazem na soukromí Kamínkové. Přesto pro server idnes.cz popsala velmi intimní a citlivé informace ze soukromí Kamínkové. „Tyto informace jsem podala panu novináři z toho důvodu, aby ten článek nevycházel,“ odpověděla Krumpholcová na otázku, zda jí takový postup připadá v pořádku. Podle Krumpholcové je to předvolební kampaň. „S paní Kamínkovou komunikuji, navzdory její jednoznačné snaze mě poškodit právě kvůli volbám, dost možná i na „zakázku“ někoho z radnice,“ dodala. Takovou motivaci ale Kamínková odmítla s tím, že chce jen zpět svůj dům.

  sto  Nepřehlédněte