Pomozte s pátráním po 14leté dívce. Existují obavy, že si sáhne na život

22.6.2022
Redakce

Policie pátrá po čtrnáctileté Karolíně Vaňkové ze Zákup na Českolipsku. Dívka v pondělí odešla z domova a od té doby o sobě nedala vědět. Existují obavy, že by mohla spáchat sebevraždu. Policii v úterý kontaktovalo několik svědků, kteří ji zřejmě viděli cestovat stopem mezi Libereckým, Středočeským a Pardubickým krajem.

„Kolem 18:00 dne 20. června údajně stopovala na Borské ulici v České Lípě, odkud nejprve odjela pravděpodobně na Mladoboleslavsko, a pak cestovala dál. Všechny získané poznatky nyní prověřujeme,“ uvedla regionální mluvčí policie Ivana Baláková. Informace o současném pobytu hledané dívky lze volat na tísňovou linku 158 nebo je oznámit na kterékoliv služebně policie.

Dívka utekla z domova v pondělí kolem poledne. Mobilní telefon u sebe nemá. Doma zanechala vzkaz, z něhož vyplývá, že by si mohla sáhnout na život. V den útěku byla u psychologa, který u ní doporučil psychiatrickou léčbu. Dívka z domova utekla také v neděli. Ještě týž den večer byla vypátrána v České Lípě u svého přítele.

Pohřešovaná Karolína Vaňková je 165 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu, modré oči a do poloviny zad dlouhé, vlnité a světle hnědé vlasy. Na levé straně tváře má u nosu výrazné mateřské znaménko. Při odchodu z domova měla na sobě bílé tričko vpředu s obrázkem amerického zpěváka Lila Peepa (černý potisk), světlemodré džínsy s dírami na kolenou, a na nohách černé tenisky s bílou špičkou. Nosí čiré nedioptrické brýle s černými obroučkami jako módní doplněk a silně se líčí. S sebou si vzala šedý batoh s květinovým růžovým a bílým potiskem a v něm měla kromě osobních věcí i světle fialovou mikinu.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte