Popadané stromy a zničené střechy! Plzeňským krajem se přehnaly extrémní bouřky

21.5.2022
Andrea Jančová

Extrémně silné bouřky včera potrápily Plzeňský kraj. Hasiči vyjížděli od večera a poté v průběhu noci asi ke zhruba dvěma stovkám událostí spojeným s počasím. Nejvíce šlo o popadané a spadlé stromy.

Jak Našemu regionu popsal krajský mluvčí hasičů Petr Poncar – zhruba od osmé hodiny večerní vyjížděli hasiči několikrát do minuty. Nejvíce šlo o popadané stromy, v Plzni na Borech uletěla střecha bytového domu v Šimerově ulici. V Kamenném Újezdu u Nýřan zase plechová garáž, dále pak popadané sloupy elektrického vedení a stržené kabely.

Problémy měly kvůli extrémním bouřkám i České dráhy. Spadlé stromy komplikovaly dopravu například v úseku Holýšov – Staňkov, Stráž u Tachova – Bor, Přeštice – Švihov.

Extrémní bouřka zaměstnala hasiče

Český hydrometeorologický ústav na facebooku večer informoval, že na Karlovy Vary směřuje takzvaná supercela s možností krup o velikosti až čtyři centimetry a místy hrozí velmi silné až extrémní nárazy větru. Na stanici Plzeň-Mikulka naměřili náraz větru 126 kilometrů v hodině. Silné bouřky dorazily do Česka z Německa, kde se podle některých informací objevilo i tornádo.

Zdroj :vz, Hasiči Plzeňského kraje, ČTKNepřehlédněte