Poražená Jermanová: Na opozici se těším, budu mít více času na rodinu

4.10.2020
Redakce

Ačkoli hnutí ANO skončilo ve volebním klání ve Středočeském kraji až třetí, Pokorná Jermanová nesouhlasí s tím, že by snad „projela“ volby. „Víceméně jsme obhájili volební výsledek z voleb před čtyřmi lety, za což musím velmi poděkovat všem voličům hnutí ANO. Výsledky na prvních třech místech jsou vyrovnané, takže si nemyslím, že by ANO v kraji prohrálo volby,“ sdělila po sečtení výsledku hlasů. Nevypadala překvapeně, ani otřeseně.

Důležité je však dodat, že vzpruhu dostala přímo od předsedy hnutí a premiéra Andreje Babiše. Ten Jermanové vzkázal, že 18 procent pro ANO ve Středních Čechách bylo příjemným překvapením. „Pan předseda není člověk, který by moc chválil, takže to pro mě hodně znamená,“ řekla Jermanová.

Nicméně o zcela nekritickou pochvalu ze strany předsedy vlády nešlo. Babiš totiž podotkl, že volební výsledek by mohl být lepší. Kdyby nebylo dvou podstatných faktorů. Prvním je podle premiéra pandemie koronaviru, kvůli kterému se prý někteří voliči báli jít volit. A druhá jsou „různé aférky“ Pokorné Jermanové, které měla „komunikovat a řešit jinak.“

Chce pracovat pro hnutí

Je pravděpodobné, že Jermanová a celé hnutí ANO skončí v opozici. Nahrává tomu i fakt, že dosavadní spojenci na kraji, ČSSD a komunisté, se do zastupitelstva ani nedostali. Koalici nyní domlouvají pravicové strany, volební lídr ODS Martin Kupka už oznámil, že s ANO se nepočítá. „Myslím, že voliči jasně ukázali, že chtějí změnu. Volební výsledek ANO je důsledkem řady chyb, které v kraji napáchalo,“ řekl Kupka.

Jermanová přiznala, že kvůli koalici ji nikdo nekontaktoval. Ale nijak zklamaná z toho není. „Popravdě se na opozici těším. Každý politik po nějaké době vládnutí se na opoziční řady těší, protože kritizovat se dá velmi jednoduše. Teď se budu alespoň více věnovat rodině,“ řekla dosluhující hejtmanka a dodala, že hodně práce nyní bude mít přímo v ANO. Mimo jiné se bude podílet například na přípravě celostátní sněmu hnutí.

Hejtmanka Jermanová dělá, že o problému s nebezpečnými resuscitačními sadami ve školách neví

Pokorná Jermanová se v posledních měsících dostala do centra pozornosti kvůli několika kauzám, týkaly se například trestního oznámení na záchranářku nebo útočného vyjádření jejího manžela vůči kandidátům opoziční ODS na sociálních sítích. Kraj pod jejím vedením také zaslal do škol údajně nebezpečné resuscitační sady.Nepřehlédněte