Poslech hudby se mu stal osudným. Patnáctiletého chlapce na Karvinsku usmrtil vlak

30.11.2021
Redakce

Srážku s vlakem v pondělí večer nepřežil v Karviné patnáctiletý chlapec. Šel s kamarádem v kolejišti se sluchátky v uších a z mobilu poslouchali hudbu. Jeden z mladíků před vlakem uskočil, druhého souprava zachytila. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková řekla, že podobné případy se objevují stále častěji. „Mladí lidé chodí s mobily v rukou a se sluchátky. Nevnímají, co se kolem nich děje. Riziko nehody je v takových případech vysoké,“ uvedla.

Poslední nehoda se stala v pondělí okolo 18:00 v karvinské části Staré Město. Osobní vlak jel ve směru z Ostravy do Mostů u Jablunkova. Strojvedoucí několik metrů před stanicí Karviná, hlavní nádraží uviděl dvě osoby jdoucí ve směru jízdy vlaku. Ihned začal troubit a brzdit. Nato měly osoby uskočit mimo kolejiště, přesto vlak jednu osobu zachytil, sdělila mluvčí.

Policisté zjistili, že oba mladí chodci poslouchali hudbu z mobilních telefonů přes sluchátka v uších. „Je pochopitelné, že v dnešní době mladí lidé své mobilní telefony nepouští z ruky, ale bohužel často vídáme, že odvádí jejich pozornost a obezřetnost. Mladí lidé se tak mohou během chvilky dostat do velmi nebezpečných situací. Chtěli bychom požádat rodiče, aby se svými dětmi o těchto nebezpečných situacích mluvili a upozornili je na ně,“ řekla Viačková .

Zdroj: ČTKNepřehlédněte