Pospíšil: Karanténa pro bezdomovce a násilníky v Písnici nejspíše nebude. Rada Prahy se proti návrhu primátora postavila

6.4.2020
Jan Štoll

„Karanténa pro lidi bez domova a násilníky v písnickém učilišti nejspíše nebude. Děkuji Radě města, že návrh nedoporučila,“ řekl Jiří Pospíšil.

„Zdravý rozum zvítězil, věřím, že pro navrhované účely najde Praha vhodnější objekt. Nadále platí naše nabídka pomoci pro lidi v první linii a další, kteří musí odejít do karantény, ale nechtějí ji trávit doma, aby nenakazili své blízké. Jsme připraveni se o ně postarat,“ řekl starosta Písnice Jiří Koubek /oba TOP 09/.

Koaliční partneři totiž při navrhování pominuli hlasy TOP 09, kteří plán odmítali s jasnými argumenty. Sídliště Písnice má přibližně 1000 bytů a minimálně 2500 obyvatel. Učiliště může sloužit pro osoby v karanténě, ale pokud tam budou chtít být dobrovolně a budou respektovat pravidla o nevycházení a nebudou je muset hlídat policisté 24 hodin.

Budova učiliště obklopená sídlištěm měla být místem karantény pro násilníky a bezdomovce

„Nerozumím arogantnímu přístupu našich koaličních partnerů, kterým jsme sdělili naše věcné námitky vůči výběru tohoto objektu, zrovna tak jako nerozumím tomu, proč byly zcela opomenuty námitky tamního starosty,“ vysvětlil pro Náš region Jiří Pospíšil.

Podobně postup primátora nechápal i místní starosta Koubek. Využití pro bezdomovce a násilníky v karanténě bylo podle TOP 09 nebezpečné. „Nese to s sebou riziko toho, že se nákaza bude šířit i mezi obyvatele sídliště,“ ohradil se už dříve proti záměru krizového štábu Jiří Pospíšil.Nepřehlédněte