Postupně do běžného provozu. Sklárna Moser začne připravovat i nové kolekce

26.4.2020
Redakce

Výroba světově známého skla se zastavila kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Firma nyní připravila sérii kroků, kterými se chce postupně dostat do běžného provozu. „Sklárna Moser je tady 163 let. Je jedním z nejdůležitějších podniků českého sklářství. Děláme maximum pro to, abychom přežili současné náročné období a abychom se v nejbližších týdnech opět vrátili k co nejběžnějšímu fungování,“ uvedla spolumajitelka sklárny Kateřina Zapletalová.

Prvním krokem k postupnému oživení bude otevření prodejní galerie firmy na Staroměstském náměstí v Praze v pondělí 27. dubna. Nově upravená prodejní expozice v historických prostorách se zaměří především na českého zákazníka, který si zde bude moci prohlédnout ukázky sklářských kolekcí firmy Moser. Zároveň zde najdou návštěvníci souhrnnou prodejní výstavu děl, které za svou kariéru navrhl pro sklárnu Moser světoznámý sklářský výtvarník Jiří Šuhájek. O otevření dalších prodejních galerií se rozhodne v nejbližších dnech.

Do plného provozu by se měl dostat výrobní závod v Karlových Varech od 7. května. Zatím mají zaměstnanci, kterých má sklárna 250, celozávodní dovolenou. I po dobu omezení výrobního provozu továrna ale udržovala v chodu technologie, například sklářské pece. Bez omezení fungoval také zákaznický servis a bezpečnost sklárny.

Díky reorganizaci by byl zachován provoz výrobce hudebních nástrojů. Rozhodne soud

„Věříme, že v průběhu května znovu otevřeme provoz a postupně začneme, při dodržení nezbytných opatření, opět vyrábět. Přesný časový plán bude záviset na vývoji vládních nařízení,“ uvedla Zapletalová. Pokud to vládní opatření umožní, výroba by se od začátku května měla rozjet v plném rozsahu.

Skláři začnou také už 11. května proces takzvaného vzorování. Za přísných hygienických podmínek začnou připravovat kolekce na druhou polovinu letošního roku a na rok 2021.

Sklárna Moser vyrábí díla z vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálu. Značka patří mezi přední české exportéry a reprezentuje českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků

vera/čtkNepřehlédněte