Pověsti, tajné zkratky i strašidla. Komentované prohlídky pro děti i dospělé

3.10.2020
Anna Julie Řehořová

Centrum Prahy, tedy především městská část Praha 1, je opředena spoustou všemožných pověstí, tajemství a pověr. Dospělí už možná na strašidla nevěří, ale děti budou z prohlídek nadšené. Co se třeba vrátit do doby, kdy byl Pražský hrad pevností s kamennými hradbami a žili v něm princové a princezny. Prohlídku Pražského hradu pojatou zábavným způsobem uvítají všichni členové rodiny. Zvlášť, když se během vycházky bude hledat i zlato.

Naplněno pověstmi je ale i podhradí. Nový Svět a Hradčany nabízejí kouzelná místa, jako je Černínský palác, Strahovský klášter nebo Loretu. Vycházka je doplněna o kvízy, které jí jen dodají na pohádkovosti. Účastníci se zde dozvědí o osudech skutečných obyvatel, kteří v této čtvrti žili, ale za zmínku zde stojí určitě i pár legendárních postav.

Komentovaná procházka pro rodiče i děti po tajemných průchodech, křivolakých uličkách a tajných zkratkách, kde se to podle pověstí jen hemží strašidly. Další z prohlídek po historickém centru Prahy s nádechem středověku. Účastníci se dozvědí, co se prodávalo na trzích na Staroměstském náměstí nebo kam se v té době vyhazovaly odpadky. Zavítá se i do bývalého židovského ghetta nebo do hospody, kam chodil na pivo pražský kat. Pro děti jsou v průběhu připravené různé soutěže a budou také hledat domovní znamení.

Zahrady a uličky půvabné části historické Prahy – Malé Strany. To je další z procházek určených pro celou rodinu. Legendy a příběhy zdejších paláců i zajímavé osudy míst v jejich okolí jen doplní všechna ta krásná zákoutí, kterými budou návštěvníci provedeni. Komentované procházky po Praze se konají pravidelně vždy ke konci týdne. V této době navíc využívají možnosti chodit po téměř prázdné Praze bez turistů a užít si ji ve své plné kráse. Rodinné vstupné stojí 490 korun.Nepřehlédněte