Požár rodinného domu v Kopřivnici nepřežil jeden člověk

23.5.2022
Redakce

Jeden muž zemřel a další utrpěl vážná zranění při nedělním požáru rodinného domu v Kopřivnici na Novojičínsku. Příčinu požáru ještě policisté neznají, s největší pravděpodobností se ale na jeho zavinění nepodílel nikdo cizí. Při dohašování požáru se pak odpoledne zranil i jeden hasič.

O požáru domu v kopřivnické části Lubina se policisté dozvěděli v neděli po 08:00. Když na místo dorazili, už tam byli hasiči. „Zraněného jednačtyřicetiletého muže převzali do péče záchranáři. Hasiči pak při hašení domu objevili pod sutinami ohořelé mužské tělo,“ řekla Michalíková.

Mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že zraněný muž utrpěl popáleniny zhruba na čtvrtině těla. Měl popálenou hlavu, hrudník a ruce, zdravotníci ho uvedli do umělého spánku. „Lékař provedl intubaci dýchacích cest a nutné bylo převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacient byl poté vrtulníkem transportován do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava,“ uvedl Humpl.

Michalíková řekla, že vyšetřovatelé dnes provedou ohledání místa a budou zjišťovat příčiny požáru. Požářiště projde také kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte