Požár rodinného domu ve Velkých Albrechticích si vyžádal zásah hasičů

19.1.2022
Redakce

Škodu přibližně pět milionů korun způsobil dnes nad ránem požár rodinného domu ve Velkých Albrechticích. Plameny zasáhly celou střechu. Před plameny včas a bez zranění unikli čtyři obyvatelé nemovitosti, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hořet dům začal ráno okolo 04:30. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. „Už po příjezdu prvních jednotek na místo události byla požárem zasažena celá střecha domu o půdorysu přibližně 20 na 30 metrů,“ uvedl Kozák. Vzhledem k nestabilitě zasažené střešní konstrukce, která se i propadla, nebylo možné zasahovat z vnitřních prostor domu.

„Zásah navíc komplikoval silný mráz, ztěžoval jak plnění cisteren u hydrantů, tak pohyb na místě požáru. S tepelným komfortem zasahujících hasičů pomohl teplý čaj z místní mateřské školy,“ řekl Kozák. Požár dostali hasiči pod kontrolu okolo 06:00.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na pět milionů korun. Hasiči museli následně rozebrat všechny zřícené a zasažené konstrukce včetně komínu. Za pomoci termokamery hledali a dohašovali skrytá ohniska. Příčinu vzniku požáru hasiči zjišťují.

zdroj: čtkNepřehlédněte