Požár v Třinci-Oldřichovicích nejspíše způsobil blesk

2.7.2022
Redakce

Pravděpodobně úder blesku způsobil v pátek před půlnocí požár střechy domu v Třinci-Oldřichovicích na Frýdecko-Místecku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400.000 korun, nikdo nebyl zraněn, dnes to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Požár byl operačnímu středisku ohlášen ve 23:45. Hasiči na místě zjistili, že hoří střecha okolo komínového tělesa. „Hasiči k likvidaci nasadili dva vodní proudy – jeden vnitřkem objektu, druhý z automobilového žebříku. Jednotky musely v průběhu zásahu rozebrat část podlahy i střechy domu. Požár byl zlikvidován přibližně za hodinu po ohlášení, hasiči následně střechu zakryli plachtou,“ uvedl Kozák.

Hasiči v pátek večer a v noci řešili v kraji více než 60 události spojených s počasím. Částí kraje se prohnal silný déšť spojený s krupobitím, větrem a místy i s bouřkami, které shazovaly stromy a zaplavily vodou několik sklepů. V Ostravě byl kvůli tomu zhruba na hodinu přerušen festival taneční hudby Beats for Love. Při žádné z události nebyl nikdo zraněný.

Kozák řekl, že větší škody budou zřejmě na dvou místech v Českém Těšíně na Karvinsku. Vítr tam shodil strom na zaparkované osobní auto a také strhl střechu rodinného domu. „Hasiči ji po dohodě s majitelem pomocí lan stáhli na zem,“ uvedl Kozák.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte