Požár zničil autodílnu na Uherskohradišťsku. Uvnitř byli dva lidé

13.11.2022
Simona Knotková

Rozsáhlý požár zničil v sobotu odpoledne autodílnu v Záhorovicích na Uherskohradišťsku. Likvidovalo jej deset profesionálních a dobrovolných jednotek, hasiči vyhlásili druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Neštěstí se obešlo bez zranění. Výše způsobené škody zatím není známa, stejně jako příčina požáru.

Hořet začalo okolo 17:00. „Hasiči hasili nejen požár zasažené budovy, ale ochlazovali i vedlejší přilehlou hospodářskou budovu na sousedním pozemku,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Oheň se zasahujícím jednotkám podařilo záhy dostat pod kontrolu. „Poté hasiči rozebírali střešní konstrukci a ořezali ohořelé trámy. Postupně tak vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali,“ uvedla Javoříková.

Požár podle ní zničil budovu dílny, její vybavení i dvě auta uvnitř objektu. „V době vzniku požáru byli uvnitř dílny dva muži. Vyvázli bez zranění, neboť dílnu opustili, jakmile začalo hořet,“ doplnila mluvčí. Příčinu vzniku požáru a výši způsobené škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který vyhlašují jen při mimořádných situacích.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte