Pozemek pro vznikající kostel v Neratovicích už má vodu i elektřinu

21.12.2020
Andrea Cerqueirová

Zájemci mohli přispět v rámci platformy darujme.cz. „Mám opravdu velkou radost z toho, že se částku 90 000 Kč na vodu do kostela podařilo získat během pouhých dvou týdnů, a to díky téměř 70 drobným dárcům, může se tak pokračovat ve stavbě. Celkově tak už je pozemek zasíťovaný, protože kromě vodovodní přípojky byla z dřívějších darů zajištěna i ta elektrická,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je společně s režisérem Jiřím Strachem patronem projektu.

Berani a Orli fotbalem podpoří kostel v Neratovicích

Společenský přesah

Podle něj i dalších bude mít kostel, který se snaží postavit především farníci Neratovické farnosti a místní občané, významný společenský přesah. „Poskytne zázemí farnosti, kde i mladí připravují program pro ostatní, a učí se tím zodpovědnosti, vzájemné ohleduplnosti, pomoci a respektu. Kostel tak přispěje k podpoře zralé občanské společnosti, sociální vnímavosti a prevenci kriminality. Zázemí kostela bude ale k dispozici pro aktivity všech lidí z okolí. Stavba bude sloužit pro pořádání koncertů, výstav a svateb, okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace,“ uvedla v prohlášení kancelář europoslance.

Architektonický skvost

Existuje i webová stránka kostelneratovice.cz, kde se mimo jiné píše: „Kostel bude architektonickým skvostem. Pochází z dílny významného architekta prof. Ing. arch. Zdeňka Fránka (*1961) a má potenciál stát se vyhledávanou kulturní památkou. Jedná se o unikátní stavbu připomínající loď, Noemovu archu. K lodi přistupuje člověk (kostelní věž) a dotýká se jí. Kostel bude zasvěcen Nejsvětější Trojici.“Nepřehlédněte