• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Praha 10 zahájila další elektronickou aukci na pronájem obecních bytů

    Ve středu 5. listopadu 2025 byla zahájena další Veřejná soutěž o nájem obecních bytů formou elektronické aukce, která bude probíhat až do 4. prosince 2025. Do aukce je zařazeno 11 zrekonstruovaných bytových jednotek v dispozicích 1 + 0 až 3 + 1. Vyvolávací cena je 165 Kč/m2/měsíc.

    Pro zájemce proběhnou v sobotu 15. listopadu 2025 fyzické prohlídky bytů, které je možné zhlédnout i v rámci 3D prohlídek. Při podání elektronické přihlášky se skládá kauce v hodnotě 10 tisíc Kč na každý byt, o který chce zájemce soutěžit. Kauce je v případě neúspěchu vrácena. Termín pro podání přihlášek a složení jistot končí 27. listopadu 2025 ve 14:00 hod., samotná elektronická aukce pak proběhne 4. prosince 2025.

    „Stejně jako v posledních dvou letech i letos na podzim spouštíme elektronickou aukci na pronájem obecních bytů. Je férová, přehledná a dává všem stejnou šanci – navíc ji lze pohodlně zvládnout online, bez zbytečných formalit. Díky jasným pravidlům mají zájemci jistotu, že soutěž probíhá transparentně a spravedlivě. Tento způsob se nám dlouhodobě osvědčil a chceme v něm pokračovat i nadále,“ říká k elektronické aukci místostarosta Radek Lojda.

    Vítěz elektronické aukce je povinen před uzavřením nájemní smlouvy uhradit trojnásobek dosaženého nájemného, přičemž bude odečtena již zaplacená kauce. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou 2 let s možností dalšího prodloužení.

    První Veřejná soutěž o nájem obecních bytů na principu aukce byla vyhlášena na jaře 2020. Následné soutěže formou elektronické aukce se uskutečnily na podzim 2020, v létě 2022, na jaře a na podzim 2023 i 2024 a naposledy na jaře 2025.

    Zdroj: MČ Praha 10



    Nepřehlédněte