Praha vyhlásila speciální kategorii v rámci Czech Nature Photo. Fotosoutěže se můžou účastnit i amatéři

4.2.2018
Fefík
Další fotky

Vyhlášení výsledků a předání cen je plánováno na 19. dubna 2018. Soutěž pořádá ve spolupráci s partnery – mj. Magistrátem hl. m. Prahy – Czech Photo Centre v návaznosti na loňský nultý ročník.

Černošice hledají nové talenty. Vyhlašují fotografickou soutěž

Snímky pražské přírody mají vlastní kategorii

„Pilotní ročník Czech Nature Photo ukázal, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografické scény. Také zájem návštěvníků o navazující výstavy předčil naše původní očekávání,“ řekla Veronika Souralová, ředitelka Czech Nature Photo, která stála u zrodu nové soutěže – „sestry“ prestižní novinářské přehlídky Czech Press Photo.

Letošní ročník soutěže Czech Nature Photo je rozdělen do osmi základních kategorií, novinkou je speciální kategorie Příroda v Praze, kterou vyhlašuje Magistrát hlavního města Prahy.

„Příroda v Praze je unikátní, krásná a v mnoha ohledech mimořádně cenná i z celoevropského hlediska. A bude jen dobře, upřou-li se na tyto krásné, cenné prvky objektivy profesionálních fotografů,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková, která soutěži poskytla záštitu.

Pražská zoo “funguje” bez palmového oleje už několik let

Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny ve čtvrtek 12. března. Letošní porota, která bude pracovat pod vedením fotografa Michala Krauseho, bude mít mezinárodní zastoupení – španělského biologa a excelentního fotografa přírody Javiera Aznara Gonzáleze de Ruedu. Z českých porotců to budou například Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha a Petr Bambousek, držitel ocenění z řady prestižních soutěží.

FOTO: Fotosoutěž Czech Nature Photo

Fotosoutěž Czech Nature Photo - Bohnický ústavní hřbitov bláznůFotosoutěž Czech Nature Photo - Plakát akce Czech Nature PhotoFotosoutěž Czech Nature Photo - Czech Nature PhotoFotosoutěž Czech Nature Photo - Czech Nature PhotoFotosoutěž Czech Nature Photo - Bohnice
Další fotky
Fotosoutěž Czech Nature Photo - Bohnický ústavní hřbitov bláznůFotosoutěž Czech Nature Photo - Z libockého hřbitovaFotosoutěž Czech Nature Photo - LysolajeFotosoutěž Czech Nature Photo - VokoviceFotosoutěž Czech Nature Photo - Kozí Hřbety v Praze

S vítěznými fotografiemi se lidé seznámí napříč celou republikou

Výstava nominovaných snímků proběhne v Czech Photo Centre od 5. dubna do 13. května, v průběhu výstavy proběhne divácké hlasování.

V pátek 19. dubna bude slavnostní vyhlášení vítězů v prostorách výstavy v Czech Photo Centre.

Z oceněných a vybraných snímků vzniknou dva výstavní soubory. Jeden bude během léta putovat v rámci Zoo Tour po zoologických zahradách – počínaje Zoo Praha.

Roztomilost sama. Ohrožená tygřata v pražské ZOO se mají čile k světu

A druhý, zaměřený na českou přírodu, po pobočkách Národního zemědělského muzea. Tato část výstavy odstartuje výstavou na nové pobytové střeše Národního zemědělského muzea.

V loňském roce se do soutěže Czech Nature Photo přihlásilo 467 autorů. Odborná porota vybírala z celkem 3 140 snímků.

FOTO: Praha: čtvrt století v UNESCO

Praha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Schody, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Národní divadlo, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Národní divadlo, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCO, Karlův most
Další fotky
Praha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCO, Karlův mostPraha: čtvrt století v UNESCO - Karlův most, rok 1890, PrahaPraha: čtvrt století v UNESCO - Karlův most, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Pražský hrad, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Praha, Staroměstské náměstíPraha: čtvrt století v UNESCO - Vyšehrad, Vltava, Praha, UNESCO

 Nepřehlédněte