Nová čtvrť Bubny-Zátory. CAMP představuje budoucnost hlavního města

Praha zítra? Pražské priority je expozice součástí již pravidelného výstavního cyklu Praha zítra?, jenž veřejnosti představuje různé stavební projekty, které si kladou za cíl významně změnit tvář hlavního města. Území Bubny-Zátory se mají stát součástí tratě přes Letiště Václava Havla až do Kladna. V nově vzniklé čtvrti by mělo vzniknout bydlení až pro pětadvacet tisíc lidí. To vše bude tématem prvního večera doprovodného programu již 13. října.

Tisíce nových bytů na, v současné době, zcela nevyužitých brownfieldech, nová linka metra, Vltavská filharmonie, revitalizace Václavského náměstí nebo třeba nový příměstský park Soutok v nivě Berounky. Nová expozice Praha zítra? Pražské priority představuje pětadvacet stavebních priorit celoměstského významu, které se dělí do pěti tematických kategorií: nové čtvrti, nové propojení, nové příležitosti, nová náměstí a nové parky.

V nově vzniklé čtvrti by vedle obytných domů měly vzniknout také administrativní budovy s pracovními místy pro devětadvacet tisíc lidí. Co se týče architektonických symbolů nově vzniklé čtvrti, tak jimi se stanou dva důležité kulturní monumenty, tedy Památník ticha Bubny, odkud během dvacátého století transportovali pražské židy do vyhlazovacích táborů, a nový koncertní sál. Na jeho podobu bude ještě vypsána samostatná architektonická soutěž.

Série Praha zítra? je sice již zvyklá na širokoúhlé projekce. Tentokrát se zde však představí „pouze“ pětadvacet projektů, ale bude na ně zaměřena mnohem větší míra detailu. Projekty jsou tedy rozděleny do pěti kategorií, které představují záměry v různých částech města a různých velikostí. Vždy má však význam na celoměstskou strategii. Projekty, jež zde budou představeny jsou ve velké většině investicí města. O jejich realizaci tedy budou rozhodovat volení zástupci veřejnosti. Z tohoto důvodu se v dramaturgii výstavy věnuje prostor také pražským politikům. Členové Rady hl. m. Prahy v krátkých videorozhovorech vyjádří svůj názor, jak bude Praha v budoucnu prosperovat. Mezi nimi se objeví i 1. náměstek primátora doc. Ing. arch. Petr Hlaváček a zástupci architektů a městské části Praha 7.

Jelikož se tato kulturní setkání nemohou konat tradičně v prostorech Centra architektury a městského plánování, bude se vysílat on-line. Projekce se odehraje 13. října od 19.00 hodin přes Facebook Live nebo na webových stránkách campuj.online/zive. Výstavu lze najít také v panelové podobě na Mariánském náměstí před budovou Magistrátu hlavního města Prahy.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Dnes, 17:40
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého...
Dnes, 16:20
Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci září meziročně vzrostly o 3,2 procenta na...
Dnes, 15:00
Poslední ze série modernizací světelných signalizací v letošním roce. Křižovatka Komunardů x Plynární x Ortenovo...
Dnes, 13:00
Lidé, kteří mají neplatný řidičský průkaz, nemusejí spěchat na úřad pro nový doklad. Ministerstva dopravy...
Dnes, 11:00
Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to...
Dnes, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Dnes, 07:35
Omezení čeká na cestující, kteří využívají metro na Andělu respektive Na Knížecí. Kvůli výměně eskalátorů...
Včera, 18:20
Koncert Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – od 17 do 18 hodin – nabídne...
Včera, 17:10
Praha 6 odhalila sochu Marie Terezie. Stojí ve stejnojmenném parku na pražských Hradčanech. Socha byla...
Včera, 11:00
Pražští hasiči kvůli rostoucímu počtu nakažených a lidí v karanténě či izolaci slouží v minimálním...
Reklama