Pražská hudební scéna slibuje trio Ivana Hlase, Krausberry, Buty, Dunaj i Vltavu

13.1.2020
Fefík

Pondělí 13. ledna

Balbínka zahájí týden s oblíbeným písničkářem Vaškem Koubkem.

Úterý 14 ledna

Vagon se ponoří do keltské hudby s Vintage Wine a v Kaštanu máte šanci se kulturně ozdravit s Janem Burianem.

Středa 15. ledna

Malostranská beseda uvádí Poctu Zuzaně Navarové, písně v podání šansoniérky Markéty Burešová a Mária Biháriho v doprovodu Petry Bílkové (piano).

Balbínka přivítá Ivan Hlas trio, Vagon malou partu Krausberry a břevnovský Kaštan očekává Dunaj.

Čtvrtek 16. ledna

Která skupina, původně z Ostravy, vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex? Nevíte?
Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák? No jasně, Buty! Buty dorazí do Prahy do Malostranské besedy.

Dobešku jistě dobude Vltava, Klub Mlejn (Kovářova 4 v Praze 5) zase Hradišťan a Jiří Pavlica.
A na Slamníku zavládne Původní Bureš.

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Pátek 17. ledna

Kaštan dává Sdružení rodičů a přátel RoPy a T.G.P. U téhle zkratky se zastavme. Kapela vznikla původně jako klasický večírkový projekt jednoho žižkovského nakladatelství; její repertoár sestával z všemožných coverů, Bob Dylan, Nick Cave, Velvet Underground atd. atd. Ke coverům se ale časem přidala i vlastní tvorba, která nezapře vliv výše zmíněných. S proměnou repertoáru a drobnou obměnou sestavy se změnil i název kapely – z The Guilty Pleasures se stali TGP.

Palác Akropolis zahalí Vasilův Rubáš a v Music clubu Jižák (Matúškova 1, Praha 4) se odbude Jižák Fest. „Přijďte si k nám poslechnout „souboj“ tří kapel, které to na pódiu umí pořádně rozjet!“ píše se na profilu klubu. No, asi by to potřebovalo nějakého Marka Prchala!

FOTO: Pražská hudební scéna 13. – 19. ledna

Pražská hudební scéna 13. – 19. ledna - 2 kraus smetáčekPražská hudební scéna 13. – 19. ledna - 1 burian ájaPražská hudební scéna 13. – 19. ledna - DSCN1931Pražská hudební scéna 13. – 19. ledna - sdružení rodičůa pro kaštanPražská hudební scéna 13. – 19. ledna - vasilův rubáš
Další fotky
Pražská hudební scéna 13. – 19. ledna - 0 burešová havrani na sněhu goo

Sobota 18. ledna

V Kulturním středisku U Koruny v Radotíně na náměstí Osvoboditelů zahraje ASPM trio s Janem Spáleným. Koncertní večer navazuje na každoroční připomínku narození radotínského muzikanta a bývalého bubeníka skupiny Olympic Milana „Ferdy“ Peroutky. Letošní koncert patří kapele ASPM. Milan Peroutka byl od roku 1995 jejím členem, dá se říct, že toto „Amatérské sdružení profesionálních muzikantů“ bylo jeho srdeční záležitostí.
Radotínské publikum uslyší bluesové skladby v komornější sestavě. Jan Spálený vystoupí se svým talentovaným synem Filipem, který hraje na tubu, a s fenomenálním trumpetistou Michalem Gerou.

Neděle 19. ledna

MB OPSO, B MnS? Ty moje poznámky! Takže: Malostranská beseda – Originální pražský synkopický orchestr, Balbínka – Mnichovo Smradiště.Nepřehlédněte