Pražská klubová scéna: Vyšehraní, Radůza a legendární festival DEJvické HUdební LÉto

11.6.2018
Fefík
Další fotky

Pondělí 11. června

V Pelléově vile v Bubenči hraje už od pěti Pražský Ukulele Band.

V šest začíná koncert Laca Décziho na Vyšehradě k jeho březnovým osmdesátinám, jako host se představí Jitka Vrbová.

V Balbínce se v osm hodin na pódium postaví Petra Hapková, dcera legendárního skladatele a herečky Zory Ully Keslerové. Písně jako Vana plná fialek, Gabriel, Já se znám, Penzion na předměstí či Denim Blue nazpívala Hapková v komorním duchu s klavírem, kytarou, violoncellem. Desku doprovází také turné po ČR.
„Dlouho jsem se bránila šansonu. Necítila jsem se na něj a nemyslela jsem si, že bude moje čeština tak dobrá, že bych to zvládla. Když mi ale táta umřel, najednou jsem ho potřebovala slyšet. A taky by mi bylo strašně líto, kdyby jeho písničky zanikly. Tak jsem si vymyslela, ať žijou dál. Modernější, jinou formou. Přišlo mi to jako taková hezká úcta,“ řekla Petra Hapková.

To už v Salmovské literární kavárně půl hodiny poběží koncert Pokojového tria (Ivan Hlas – kytara, zpěv, J. Š. Svěrák – klavír, zpěv, E. Kuhn – saxofon).

Úterý 12. června

Ve Vagonu se po čase ukážou Vintage Wine + Chips & Co. v rámci Keltského úterý.

Na Dobešku se můžete v osm vypravit za Radůzou s kapelou.

Anebo o půlhodinku později na Slamník, kde se ukáže legenda androše – Joe Karafiát & Friends. Friends znamená přátelé a kamarádi, ale v muzikantském chápání věci je to „kdo může a trefí“.

Středa 13. června

Malostranská beseda už dofestivalovala a má zase normální program, ve středu vystoupí Ivan Hlas Trio.

V žižkovském Kainu zahrají P.R.D.I. a na Kulaťáku proběhne taková zahřívačka na neděli – FELFest. Plakáty slibují Vasilův Rubáš, Muchu a Švihadlo.

Dětský ostrov se vrátil dětem. Víte, že je to nejmenší pražský vltavský ostrov?

Čtvrtek 14. června

V Salmovce je od půl osmé koncert Jitky Vrbové s kapelou LTW. Když vám prozradím složení tělesa (Vladimír Tomek – kytara, Tomáš Lorenc – kontrabas, Jiří Waters – foukací harmonika), asi název pochopíte.

A do Bubenče na Slamník zavítá Původní Bureš.

Pátek 15. června

Pokud zůstáváte v Praze, máme tu dva tipy. Buď v klubu U vodárny – míněna je ta vinohradská – si můžete v osm poslechnout Pepu Pilaře a jeho Klasiky, nebo na Kampě v „domečku“ alias sale terreně kvarteto Volný, Prokop, Šabach, Horálek. To kvarteto neberte doslovně. Začíná se prý v osm.

Neděle 17. června

Vyšehraní v neděli končí – v šest vše vyvrcholí koncertem Tomáše Kluse.

Tou dobou bude (už od jedné) na Kulaťáku DEJvické HUdební LÉto.
A na co se můžete těšit letos? Tak prosím: Jana Uriel Kratochvílová a Iluminati.ca, Laura a její tygři, Yo Yo Band, Honza Křížek a Tsunami, Děda Mládek Illegal Band, OOZ Orchestra, Bílá nemoc, Nouzový východ a tajemné a neznámé Dejvické komorní sdružení. Tak přijďte pobejt!

FOTO: Pražská hudební scéna 11. – 17. června

Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 1 DSCN1736Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 2 DSCN1686Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 3 DSCN1941Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 4_DSC3310Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 4B img342
Další fotky
Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 5 vyšehraní ájaPražská hudební scéna 11. – 17. června - 6 P1000494Pražská hudební scéna 11. – 17. června - 7 ben ukulelePražská hudební scéna 11. – 17. června - 8 volný isanPražská hudební scéna 11. – 17. června - 0 karafiát ája

 Nepřehlédněte